Pogoda na środę. To będzie ciepły, lecz wyjątkowo deszczowy dzień

2024.01.24 07:27
Przed nami mokry i bardzo wietrzny dzień. Odpoczniemy jednak od silnego zimowego mrozu.
Pogoda na środę. To będzie ciepły, lecz wyjątkowo deszczowy dzień
Fot: Pixabay

Na dzisiejszy dzień synoptycy zapowiadają wyjątkowo silny wiatr. W ciągu dnia, w Białymstoku spodziewać się też możemy obfitych opadów deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem.

Ogólne warunki pogodowe

Zachmurzenie pokryje dziś 99 proc. powierzchni nieba. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1004 hPa. Od strony południowo-zachodniej przybędzie do nas wyjątkowo silny wiatr, którego porywy mogą osiągać prędkość nawet 75 km/h.

Termometry wskazywać będą maksymalnie 5°C w ciągu dnia i 2°C w nocy. Temperatura odczuwalna wyniesie -1°C. Stan wilgotności powietrza oszacowano aż na 100 proc. W stolicy województwa podlaskiego będą panowały niekorzystne warunki atmosferyczne.

Specjaliści zapowiadają na dziś także ulewne opady deszczu, który momentami będzie przeradzał się w deszcz ze śniegiem.

Długość dnia i nocy

Słońce rozbłysło dziś na naszym niebie o godzinie 7:24. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:39, a zachód słońca na godzinę 15:55. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 8 godzin i 31 minut.

Księżyc będziemy mogli dostrzec ponad naszymi głowami dopiero od godziny 13:57. Jego zachód przypada na godzinę 7:24. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 15 godzin i 29 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 24 stycznia to dwudziesty czwarty dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Międzynarodowy Dzień Edukacji oraz Dzień Wiedzy o Zespole Möbiusa.

Swoje imieniny świętują: Felicjan, Rafał, Tymoteusz, Babilas, Chwalibog, Franciszek Salezy, Ksenia, Milena, Mirogniew, Urban, Teodor oraz Wera.

Przysłowie na środę:

"Na Świetego Tymoteusza trzeba ci czapki nie kapelusza".

Cytat dnia:

"Nig­dy nie zos­ta­wiaj przy­jaciela. Przy­jaciele to wszys­tko dzięki cze­mu uda­je się na prze­być ten świat - i je­dyne z te­go świata, co może uda nam się spot­kać w następnym." - Dean Ray Koontz

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

922 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39