Pogoda na środę. Zapowiedziano obfite opady śniegu!

2024.01.03 07:34
To będzie mroźny, wietrzny i pochmurny dzień. Ponadto, białostockie drogi pokryje nowa warstwa śnieżnego puchu. Poza temperaturą powietrza, znacząco spadnie także ciśnienie atmosferyczne.
Pogoda na środę. Zapowiedziano obfite opady śniegu!
Fot: Pixabay

Jak zapowiadają synoptycy, w środę w naszym mieście będzie naprawdę mroźno. Temperatura odczuwalna spadnie do -11°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Prognozy wskazują na to, że możemy spodziewać się dziś obfitych opadów śniegu.

Termometry wskażą maksymalnie -5°C w ciągu dnia i -7°C w nocy.

Zawieje silny, wschodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 998 hPa. Poziom wilgotności powietrza wzrośnie do 98 proc. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:41. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:31, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:22. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 41 minut. Księżyc pojawi się na horyzoncie dopiero o godzinie 23:35, a jego zachód przypada na godzinę 10:53. Długość nocy ze środy na czwartek wyniesie 16 godzin i 19 minut.

Środa, 3 stycznia to 3. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Słomki do Picia.

Swoje imieniny świętują: Daniel, Genowefa, Zdzisława, Anter, Arleta, Cyriak, Cyryn, Cyryna, Danuta, Enoch, Gordiusz, Piotr, Pryma, Prymus, Teogenes, Teona, Teonas oraz Włościsława.

Przysłowie na środę:

"Od Genowefy listopad swój bierze początek".

Cytat dnia:

"Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę." - św. Jan Paweł II

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1344 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39