Pogoda na weekend. W niedzielę spodziewać się możemy silnego ataku mrozu

2024.01.05 07:50
Przed nami pierwszy weekend nowego roku! Najbliższe dni będą naprawdę mroźne. W niedzielę temperatura powietrza spadnie poniżej -10°C, a w piątek może padać śnieg.
Pogoda na weekend. W niedzielę spodziewać się możemy silnego ataku mrozu
Fot: Pixabay

Piątek, 5 stycznia

Synoptycy zapowiadają, że nadchodzący weekend powitamy silnym mrozem i wiatrem. Temperatura odczuwalna spadnie do -10°C. Zachmurzenie pokryje 96 proc. powierzchni białostockiego nieba. W ciągu dnia mogą pojawić się przelotne opady śniegu.

Termometry wskażą -3°C za dnia, a nocą temperatura powietrza spadnie do -8°C.

Wiatr przybędzie do nas z zachodu. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 110 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 89 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:40. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:32, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać już o godzinie 15:24. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 7 godzin i 44 minuty. Księżyc pojawi się na horyzoncie dopiero 49 minut po północy, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 11:10. Noc z piątku na sobotę potrwa przez 16 godzin i 16 minut.

Piątek, 5 stycznia to 5. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Bitej Śmietany oraz Światowy Dzień Hipnotyzmu.

Swoje imieniny świętują: Edwarda, Emiliana, Szymon, Amata, Amelia, Edward, Jan Nepomucen, Marcelina, Piotr, Roger oraz Włościbor.

Przysłowie na piątek:

"Gdy styczeń burzliwy z śniegami lato burzliwe z deszczami".

Cytat dnia:

"W chwi­li de­cyz­ji przyszłość za­mienia się w przeszłość." - Antoni Kępiński

Sobota, 6 stycznia

Synoptycy zapowiadają, że w Święto Trzech Króli czeka nas lekkie ocieplenie. Temperatura odczuwalna wzrośnie do -5°C. Tego dnia nie musimy obawiać się wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych. Zachmurzenie zajmie zaledwie 73 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Termometry wskazywać będą maksymalnie -3°C w ciągu dnia i -13°C w nocy.

Pojawi się lekki, północno-wschodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1015 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 85 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Słońce rozbłyśnie na białostockim niebie o godzinie 7:40. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:33, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:36. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 46 minuty. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 02:06, a jego zachód przypada na godzinę 11:22. Noc z soboty na niedzielę potrwa przez 16 godzin i 14 minut.

Sobota, 6 stycznia to 6. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy w tym dniu takie okazje do świętowania, jak: Dzień Filatelisty, Światowy Dzień Misyjny Dzieci oraz Dzień Wtulania Się.

Swoje imieniny obchodzić będą: Baltazar, Kacper, Melchior, Andrzej, Bolemir, Epifania, Fotyn, Fotyna, Jędrzej, Karol, Kasper, Manomir, Melaniusz, Miłowit, Norman oraz Rafaela.

Przysłowia na sobotę:

"Gdy trzech Króli mrozem trzyma będzie jeszcze długa zima";
"Na Trzech Króli słońce świeci wiosna do nas pędem leci".


Cytat dnia:

"In­te­ligen­cja jest tą przyp­rawą, która z naj­pospo­lit­szych rzeczy ro­bi cuda." - Maria Dąbrowska

Niedziela, 7 stycznia

Na niedzielę synoptycy zapowiedzieli prawdziwy atak mrozu. Temperatura odczuwalna spadnie do -18°C. Całą powierzchnię nieba w stolicy województwa podlaskiego pokryją chmury. Nie przyniosą nam one jednak żadnych opadów atmosferycznych.

Termometry wskazywać będą -10°C za dnia. Nocą temperatura powietrza spadnie do -16°C.

W niedzielę towarzyszyć nam będzie silny, północno-wschodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1022 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 79 proc. Biomet wciąż będzie niekorzystny.

Słońce pojawi się na widnokręgu o godzinie 7:40. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:33, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:27. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 47 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 3:27 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który zapowiedziano na godzinę 11:38. Noc z niedzieli na poniedziałek potrwa przez 16 godzin i 13 minuty

Niedziela, 7 stycznia to 7. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzić będziemy Dzień Dziwaka.

Swoje imieniny świętować będą: Julian, Kryspin, Lucjan, Chociesław, Izydor, Kanut, Łucjan, Mateusz, Nicetas, Rajmund, Rajmunda, Rajnold, Teodor, Walenty, Walentyn oraz Wirginia.

Przysłowia na niedzielę:

"Jeśli w styczniu deszcze leją nie ciesz sie wielką nadzieją";
"Po styczniu jasnym i białym będą w lato upały".


Cytat dnia:

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." - św. Jan Paweł II

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1566 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39