Pogoda na wtorek. Przed nami kolejny słoneczny dzień

2024.01.30 07:38
Wtorek będzie ciepłym i suchym dniem. Czyżby wiosna zdecydowała się w tym roku szybciej zawitać na malownicze Podlasie?
Pogoda na wtorek. Przed nami kolejny słoneczny dzień
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że wtorek w stolicy województwa podlaskiego będzie kolejnym naprawdę pogodnym dniem. O niedawnym ataku zimy przypominają nam już tylko śladowe ilości śniegu, które wciąż zalegają na białostockich drogach.

Długoterminowe prognozy pogody wskazują jednak na to, że mróz i opady śniegu mogą jeszcze powrócić na Podlasie w połowie lutego. Na zakopanie zimowych butów i kurtek w czeluściach naszych szaf jest więc jeszcze trochę za wcześnie.

Ogólne warunki pogodowe

Póki co możemy jednak cieszyć się odrobiną ciepła i brakiem jakichkolwiek opadów atmosferycznych.

Termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 5°C w ciągu dnia i -1°C w nocy.

Wartość temperatury odczuwalnej specjaliści oszacowali na 4°C. Zachmurzenie pokryje 60 proc. powierzchni białostockiego nieba. W porywach do 40 km/h, zawieje dziś południowo-zachodni wiatr.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 66 proc. Barometry wskazywać będą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1032 hPa. Panować będą korzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec już o godzinie 7:15. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:40, a zachód słońca nastąpi o godzinie 16:06. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 51 minut.

Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 21:21 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który zapowiedziano równo na godzinę 9:00. Noc z wtorku na środę potrwa przez 15 godzin i 9 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Wtorek, 30 stycznia to trzydziesty dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim następujące okazje do świętowania: Dzień Głupkowatych Powitań na Poczcie Głosowej oraz Dzień Rogalika.

Swoje imieniny obchodzą: Maciej, Marcin, Martyna, Adalgunda, Adelajda, Aldegunda, Aleksander, Batylda, Bronisław, Cyntia, Dobiegniew, Dobrogniewa, Feliks, Gerard, Gerarda, Hiacynta, Sebastian, Teofil oraz Syntia.

Przysłowia na wtorek:

"Św Marcin lody gładzi ,gdy ich nie ma to je sadzi";
"Na Świetą Martyne przybyło dnia na godzinę".


Cytat dnia:

"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach." - Stanisław Lem

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1593 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39