Pogodny i pełen energii Koncert Symfoniczno-Oratoryjny

2022.12.01 17:58
Utwory Camille Saint-Saëns'a "Karnawał Zwierząt" oraz Franciszka Schuberta "Msza Nr 2 G-dur D.167" będzie można usłyszeć podczas Koncertu Symfoniczno-Oratoryjnego w Sali Koncertowej przy ul. Podleśnej 2. Całością będzie dyrygowała Monika Bachowska.
Pogodny i pełen energii Koncert Symfoniczno-Oratoryjny
Fot: Materiały prasowe

Koncert Symfoniczno-Oratoryjny odbędzie się w piątek (2.12), o godz. 19:00 w Sali Koncertowej ZSM w Białymstoku. Wystąpi orkiestra symfoniczna oraz chór UMFC Filii w Białymstoku, a także soliści: Katarzyna Makal-Żmuda (fortepian), Olga Anikiel (fortepian), Marta Wróblewska (sopran), Paweł Pecuszek (tenor), Przemysław Kummer (baryton).

Monika Bachowska, która poprowadzi artystów, jest uznaną dyrygentką, chórmistrzem i pedagogiem. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie, a w 2016 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dyscyplinie dyrygentura na UMFC w Warszawie. Pracuje z chórami i orkiestrami – dziecięcymi, młodzieżowymi, zawodowymi.

- "Karnawał zwierząt" jest utworem złożonym z czternastu części, które muzycznie opisują różne zwierzęta. Jest to utwór napisany na dwa fortepiany solo, orkiestrę smyczkową oraz instrumenty perkusyjne, flet, klarnet. Natomiast w drugiej części koncertu usłyszymy Mszę G-dur Franciszka Schuberta. To z kolei msza na solistów, chór i orkiestrę smyczkową - zapowiada dyrygentka, Monika Bachowska. - Bardzo chciałam, aby ten koncert był barwny, wydaje mi się, że taki będzie, ponieważ te utwory są w dużym kontraście do siebie, a poza tym chciałam, aby młodzież dotknęła różnej stylistyki, aby potrafiła zagrać i muzykę klasyczną, nasiąkniętą starymi tradycjami frazowania, wydobywania dźwięków. Ale też aby mogli doświadczyć muzyki kolorowej, w innej formie.

Monika Bachowska bardzo sobie chwali pracę ze studentami.

- To jest bardzo fajna praca. W ogóle praca dyrygenta jest ciekawą pracą, to jest współoddziaływanie na siebie i wykonawców i dyrygenta, to jest "akcja razem". Bardzo lubię to współdziałanie, poza tym młodość daje takie coś jak świeżość, którą uwielbiam i staram się też świeżość wyciągać, aby widz zobaczył tę młodość, świeżość, że jesteśmy pełni ognia i energii - dodała Monika Bachowska. - Koncert będzie bardzo pogodny i w dobrym nastroju. Każdy kto przyjdzie, poczuje lekkość, ciepło.

Wstęp na koncert jest wolny!

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1128 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39