Pogotowie Sylwestrowe. TOZ uruchomiło specjalny telefon

2020.01.01 13:47
505978439 - to specjalny numer alarmowy, który jest uruchamiany każdego roku w okresie sylwestrowo-noworocznym. Pomaga wielu zagubionym psom odnaleźć drogę do domu.
Pogotowie Sylwestrowe. TOZ uruchomiło specjalny telefon
Fot: pixabay.com

Białostockie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami już po raz kolejny uruchomiło tzw. Pogotowie Sylwestrowe - zarówno poprzez numer alarmowy, jak i wydarzenie na Facebooku.

- Wszyscy wiemy, jak bardzo cierpią nasze zwierzaki z powodu corocznych wybuchów petard i fajerwerków. Co roku wiele z naszych zwierzaków z tego powodu zostaje zagubionych. Ogromny strach i przerażenie powoduje ucieczkę i pęd przed siebie. Wystraszone zwierzęta nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Bywa, że pędzone paniką, wpadają pod samochody. Zróbmy wszystko, żeby uniknąć takich sytuacji. Zagubionym zwierzętom pomóżmy wrócić do domu - apelują przedstawiciele TOZ Białystok.

Numer alarmowy - 505978439 - będzie funkcjonował do 3 stycznia. Dzięki temu jest możliwość zostawienia wiadomości o znalezionym bądź zgubionych zwierzaku (dodatkowo na wydarzeniu przyjmowane są zgłoszenia ze zdjęciem).

Wszystkie zgłoszenia odnośnie zgubienia zwierzaka powinny zawierać aktualne zdjęcie z opisem, imieniem, okolicznościami i miejscem zaginięcia oraz numerem kontaktowym do właściciela.

Pamiętajmy również, by w sytuacji napotkania zagubionego zwierzęcia nie zostawiać do na ulicy, lecz zabrać do domu.

- Gdyby to był twój pupil, tego właśnie oczekiwałbyś od innych ludzi. Zrób mu zdjęcie i wyślij na nasze wydarzenie lub w wiadomości na FB - dodaje TOZ Białystok.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

996 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39