Pogranicznicy znaleźli wartego 650 tys. zł bentleya

2010.10.29 00:00
W piątek (29.10) pogranicznicy z placówki w Augustowie zabezpieczyli samochód, o wartości przekraczającej 650 tys. zł. Auto zostało dzień wcześniej skradzione w Berlinie.
Pogranicznicy znaleźli wartego 650 tys. zł bentleya
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej
Luksusowy bentley dzień wcześniej skradziono w Berlinie

Bentley continental flying spur (zarejestrowany jako nowy w styczniu 2010 r.) zabezpieczono niedaleko Wilkowni, w gminie Lipsk. Tam kierujący nim mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, zawrócił i przejechał przez kolczatkę. Pokonał jeszcze dwa kilometry, po czym zatrzymał się w rowie. Kierowca bentleya uciekł i do tej pory nie ustalono miejsca jego pobytu.

Auto miało wyłamany zamek w drzwiach kierowcy oraz uszkodzoną stacyjkę. Sprawdzenie danych samochodu w Systemie Informacyjnym Schengen wykazało, że jego kradzież zgłoszono wczoraj w Berlinie. Samochód przekazano w ręce policjantów z Augustowa.

Kilkumiesięczny bentley continental flying spur to najbardziej luksusowe auto osobowe zabezpieczone w historii podlaskiej straży granicznej. Od początku tego roku wykryła 114 samochodów pochodzących z przestępstwa, których wartość wyniosła ok. 7 mln zł.

na podst.: PoOSG

Przeczytaj także:
Mercedes, audi - dwa kradzione samochody znaleźli pogranicznicy

E.S.

855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39