Pogrzeb Andrzeja Karolskiego. Urzędnik zostanie upamiętniony przez miasto

2023.09.21 09:33
Rodzina, znajomi i współpracownicy pożegnali śp. Andrzeja Karolskiego - wieloletniego dyrektora Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wiele wskazuje, że zasłużony urzędnik słynący z kreatywności, doczeka się stałego upamiętnienia.
Pogrzeb Andrzeja Karolskiego. Urzędnik zostanie upamiętniony przez miasto
Fot: Urząd Miejski w Białymstoku
Andrzej Karolski zmarł w wieku 61 lat

Wymownym akcentem uroczystości pogrzebowych Andrzeja Karolskiego były słoneczniki, jakie przynieśli ze sobą uczestnicy ostatniego pożegnania urzędnika. Rośliny te są jednym z symboli zawodowego dorobku zmarłego, a więc łąk kwietnych, które pojawiły się w wielu miejscach Białegostoku właśnie z inicjatywy Karolskiego.

Andrzej Karolski był uznawany za wizjonera w kwestii zagospodarowania terenów zielonych na obszarach zurbanizowanych. Z gamy jego pomysłów korzystały także inne wielkie miasta Polski. Jego najważniejsze zawodowe inicjatywy to oprócz wspomnianych łąk kwietnych - pasieki oraz parki kieszonkowe. Tych ostatnich jest w Białymstoku kilka.

I właśnie - zdaniem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego - zmarły zasługuje na stałe upamiętnienie , poprzez patronat jednego z takich parków.

Przypomnijmy, że w czasie poniedziałkowej sesji rady miasta taki pomysł spotkał się z powszechną akceptacją. Ze strony radnych dało się usłyszeć nie tylko aprobatę, ale i własną propozycję w postaci nadania imienia ZOO Akcent na Zwierzyńcu, które również wiele zawdzięcza śp. Andrzejowi Karolskiemu.

Decyzja o upamiętnieniu zmarłego urzędnika jeszcze nie zapadła, ale wydaje się być formalnością. Nawet z grona radnych opozycyjnych dało się usłyszeć głosy, że rzadko zdarza się, by urzędnik miejski był tak kreatywny, a zarazem działał ponad podziałami politycznymi, troszcząc się przede wszystkim o interes mieszkańców miasta.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1785 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39