Pojawi się w kilku miejscowościach. W planie m.in. koncerty i atrakcje dla dzieci

2023.08.04 07:17
Nadchodzi 15 edycja białoruskich festynów z cyklu "I tam żywuć ludzi" organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. To wydarzenie już od wielu lat gromadzi mieszkańców małych miejscowości Podlasia.
Pojawi się w kilku miejscowościach. W planie m.in. koncerty i atrakcje dla dzieci
Fot: TichA / Facebook
"I tam żywuć ludzi " w Bernackim Moście

W tym roku, festyn zagości w pięciu wsiach powiatu hajnowskiego i bielskiego. Pojawił się już w Rakowiczach (gm. Czyże) i Chrabostówce (gm. Narew), a zawita także w kolejnych miejscowościach.

W programie najbliższego wydarzenia przewidziane są występy zespołów takich jak Przepiórka, Werwoczki, Rodyna, Krynica, Metro, Dawid Szymczuk Band, Rodny Kut, a także AS. Będzie można także przypomnieć wspomnienia zespołu Zgodne Maki z Rajska. Festyn przewiduje także atrakcje dla najmłodszych, takie jak dmuchańce oraz konkursy z nagrodami.

Oprócz tego, zwiedzający będą mieli szansę zapoznać się z kramikiem muzealnym, w którym znajdą literaturę białoruską, pamiątki oraz rękodzieło ludowe. Prezentowana będzie także wystawa fotograficzna "I tam żywuć ludzi", która jest doskonałą okazją do zanurzenia się w historii i kulturze tego regionu.

Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 w Rajsku. W późniejszym terminie festyn ma pojawić się w Michnówce i Policzynie.

Więcej informacji: Festyn "I tam żywuć ludzi" - "I tam żyją ludzie" w Rajsku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1345 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39