Pokaz filmu Anki i Wilhelma Sasnalów w Arsenale [wideo]

2013.01.18 00:00
"Z daleka widok jest piękny" to według magazynu Polityka - "może najbardziej niedoceniony film roku". W sobotę, 19 stycznia można go obejrzeć w Galerii Arsenał.
Pokaz filmu Anki i Wilhelma Sasnalów w Arsenale [wideo]
Fot: materiały Galerii Arsenał

Film opowiada historię Pawła 0 zbieracza złomu, który mieszka w podkarpackiej wiosce ze starą, schorowaną matką. Gdy wywiezie matkę do domu starców, zyska dom, w którym zamierza rozpocząć nowe życie z narzeczoną. Pewnego dnia Paweł nagle znika. Z opuszczonego domostwa sąsiedzi zaczynają podkradać rzeczy - najpierw potajemnie, nocą, potem coraz bardziej otwarcie, traktując resztki dobytku Pawła jak niczyją, bo pozostawioną bez opieki własność. Po powrocie właściciela zaskoczona wiejska społeczność nie pozwoli mu ponownie zamieszkać w siedlisku.

Zobacz zwiastun filmu:To opowieść o monotonii życia, która nie stępiła czujności mieszkańców wsi. Oswojeni, zachowują rodzaj napięcia, pozwalający szybko wykorzystać okazję. Ukryta pożądliwość nadaje bieg ich egzystencji. Film bezpardonowo demaskuje jeden z największych polskich mitów.

Prelekcję przed filmem wygłosi Sylwia Tabor z Klubu Krytyki Politycznej w Białymstoku. Po pokazie zaplanowano dyskusję. Początek o godz. 17.

O wydarzeniu: Pokaz filmu "Z daleka widok jest piękny" Anki i Wilhelma Sasnalów

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1222 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39