Pokaz filmu "MOLLdova" w ramach wystawy "Podróż na Wschód"

2011.08.17 00:00
Międzynarodowa wystawa w ramach polskiej prezydencji - "Podróż na Wschód" - to także panele dyskusyjne, wykłady i projekcje filmów. Najbliższy pokaz odbędzie się we czwartek, 18 sierpnia na Placu Jana Pawła II.
Pokaz filmu "MOLLdova" w ramach wystawy "Podróż na Wschód"
Fot: materiały organizatora

Na jednej ze ścian pracy "Otwarte mieszkanie Stefana Rusu" zostanie wyświetlony film mołdawskich artystów: Tatiany Fiodorovej, Vladimira Usa, Vadima Tigănaşa i Denisa Barteneva z 2008 roku pt. "MOLLdova".

Obraz to rodzaj kroniki, w której autorzy analizują aktualne zagadnienia życia społeczeństwa Republiki Mołdawii w kontekście sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, kulturalnej, społecznej. Praca powstała jako projekt kuratorski Stefana Rusu. Jest utrzymana w konwencji filmu dokumentalnego, składa się z 4 części, z których każda jest autonomiczną opowieścią.

Napisy do filmu będą w języku angielskim, natomiast polską ścieżkę narracyjną będzie czytał lektor. "MOLLdava" trwa 37 minut. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych projekcja odbędzie się w starej elektrowni, ul. Elektryczna 13. Początek o godz. 21. Wstęp wolny.

Zobacz także: Na Wschód. Wybierz się w artystyczną podróż

MAG

1184 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39