Pokaz filmu online. DKF GAG działa w sieci [WIDEO]

2020.05.06 07:47
Chiński film "Żegnaj, mój synu" będzie można obejrzeć w ramach DKF GAG online. Produkcja na ubiegłorocznym Berlinale zdobyła dwa Srebrne Niedźwiedzie.
Pokaz filmu online. DKF GAG działa w sieci [WIDEO]
Kadr z filmu "Żegnaj, mój synu"

"Żegnaj, mój synu" to obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80.Grupa dzieciaków kąpie się nad zalewem - za chwilę dojdzie tu do tragedii. Towarzyszymy im jednak tylko przez moment, bowiem zaraz potem cofamy się w czasie do lat 80. XX wieku, by poznać historię miłości Yaojuna i Liyun, którzy razem pracują w fabryce i mieszkają w hotelu robotniczym. Rodzi im się synek, niedługo później Liyun zachodzi w ciążę po raz drugi. Jednak w Chińskiej Republice Ludowej obowiązuje już polityka jednego dziecka... W końcu pojawi się i trzecie dziecko - sprawiający kłopoty adoptowany syn.

Trzygodzinne dzieło Wanga Xiaoshuaia - jednego z najważniejszych przedstawicieli szóstej generacji chińskich filmowców - w wyciszony i poetycki sposób przedstawia 30 lat z życia bohaterów, ale też podsumowuje ostatnie trzy dekady historii Chin. Jest bilansem zysków i strat transformacji rozpoczętej polityką Deng Xiaopinga i skoku cywilizacyjnego kraju.

Występujących w głównych rolach Wanga Jingchuna i Yong Mei nagrodzono za kreacje aktorskie na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Internetowy pokaz odbędzie się w czwartek (7.05), rozpocznie się o godz. 17.40. Prelekcję przed filmem o godz. 17.40 (link na YouTube) oraz moderację dyskusji po filmie (live via Zoom godz. 21.30) poprowadzi dr Tomasz Adamski. Początek pokazu filmu zaplanowany jest godz. 18.00. Bilety są dostępne online. Link do wydarzenia można znaleźć w mediach społecznościowych DKF GAG.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39