Pokaz strojów, wyjazdowy spacer i podświetlana instalacja, czyli Barokowe Ogrody Sztuki

2019.06.07 15:05
Epokę baroku przybliży festiwal organizowany przez Dom Kultury "Śródmieście". Wydarzenie pod nazwą "Barokowe Ogrody Sztuki" odbędzie się w dniach 14-16 czerwca.
Pokaz strojów, wyjazdowy spacer i podświetlana instalacja, czyli Barokowe Ogrody Sztuki
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

Wykład, wystawa przedmiotów, pokaz dawnych strojów, wyjazdowy spacer do Choroszczy czy pokaz filmu kostiumowego - to wybrane atrakcje, które znalazły się w programie imprezy. Festiwal jest szansą na poznanie historii poprzez teatr, muzykę i film.

Wydarzenie "Barokowe Ogrody Sztuki" rozpocznie się w piątek (14 czerwca) od wykładu Jana Poznańskiego "Barok, epoka przepychu na stole" i miniatury muzycznej w wykonaniu Joanny Mytnik i Pawła Tarasiuka. Tego samego dnia mieszkańcy będą mogli wybrać się m.in. na wystawę przedmiotów ozdobnych nawiązujących do okresu baroku "Petit et élégant", obejrzeć instalację artystyczną oraz pokaz dawnych strojów.

- Trzydniowy festiwal wypełnią wydarzenia, koncerty i pokazy. Na dziedzińcu wstępnym Pałacu Branickich zostanie ustawiona specjalna, podświetlana instalacja, przedstawiająca Karetę Branickiego. Szczególnie warto pójść tam po zachodzie słońca, by zobaczyć ten pięknie oświetlony pojazd. Karetę będzie można podziwiać do 28 czerwca - mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W sobotę (15 czerwca) białostoczanie mogą wybrać się na wyjazdowy spacer edukacyjny "W zielonym salonie Branickich - Choroszcz", spektakl taneczny "Bajka o księżniczkach" czy koncert "Kawa muzyczna w ogrodach" (część II). Na Plantach wystąpią: Orkiestra Czasów Zarazy, tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz Zespół Muzyki i Tańca Dawnego Capella Antiqua Bialostociensis.

W trakcie festiwalu można także obejrzeć film kostiumowy "Faworyta" w kinie Forum oraz wziąć udział w koncercie klawesynowym muzyki barokowej w Aula Magna Pałacu Branickich (16.06).Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1789 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39