Polacy decydują, kto będzie reprezentantem w Brukseli. Wybory rozpoczęte

2019.05.26 07:00
Od godz. 7.00 do godz. 21.00 w niedzielę (26.05) obywatele Polski będą mogli głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Polacy decydują, kto będzie reprezentantem w Brukseli. Wybory rozpoczęte
Fot: Grzegorz Chuczun

W niedzielę w godz. od 7.00 do 21.00 potrwa głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ten czas może ulec wydłużeniu, jeśli w lokalach wyborczych dojdzie do jakichś incydentów. Trzeba pamiętać, że do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza.

W ciągu dnia Państwowa Komisja Wyborcza będzie na bieżąco informować o przebiegu wyborów i frekwencji. Pierwsze wyniki z sondażu exit poll poznamy niedługo po zamknięciu lokali wyborczych. Jest to sondaż przeprowadzany przez agencję badawczą w dniu wyborów, w którym wyborcy wychodzący z lokali wyborczych odpowiadają na pytanie, na kogo głosowali. 

Podczas wyborów do Europarlamentu wybieramy osoby, które zostaną eurodeputowanymi i będą zasiadać w poselskich ławach w Brukseli do 2024 roku. W województwie podlaskim wybieramy reprezentantów okręgu nr 3, który obejmuje także województwo warmińsko-mazurskie. Podstawowa liczba mandatów, którą jest do uzyskania w naszym okręgu to 2, ale ta liczba może się zmieniać w zależności od frekwencji wyborczej.

Zobacz także:

Na kogo głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. LISTY KANDYDATÓW

Jak, gdzie i kiedy głosować. INFORMATOR WYBORCZY

Od północy cisza wyborcza. Co grozi za jej złamanie?

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1548 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39