Połączenie artyzmu i edukacji, czyli spektakl o wielkim uczonym

2024.02.15 07:38
Już niebawem w Nie Teatrze odbędzie się podróż przez czas i przestrzeń z Teatrem La Lola, który przygotował przedstawienie "Podróż dookoła Słońca". Sztuka zostanie zaprezentowana dzień przed rocznicą urodzin największego polskiego uczonego – Mikołaja Kopernika.
Połączenie artyzmu i edukacji, czyli spektakl o wielkim uczonym
Fot: Materiały organizatorów

Spektakl Teatru La Lola "Podróż dookoła Słońca" zostanie wystawiony w niedzielę (18 lutego) na scenie Nie Teatru.

Spektakl Teatru La Lola: "Podróż dookoła Słońca"

Nie trzeba nikomu mówić, kim jest Mikołaj Kopernik. To postać niezwykle znana i szanowana, która zmieniła sposób, w jaki dziś postrzegamy naszą planetę i jej miejsce we Wszechświecie. Jego teoria dotycząca ruchu planet wpłynęła na rozwój nauk ścisłych i zmieniła bieg historii.

Spektakl Teatru La Lola "Podróż dookoła Słońca" ukazuje historię życia Kopernika, od czasów jego dzieciństwa w Toruniu, przez lata studiów, aż po przełomowe chwile, gdy napisał swoje rewolucyjne dzieło. Widzowie będą mieli okazję poznać barwnych bohaterów, takich jak zwariowana dr Wenusecka, nauczycielka z Polski oraz słynny średniowieczny mag i astrolog, którzy dzięki magicznej księdze przeniosą oglądających w podróż przez czas i przestrzeń.

Ponadto w trakcie spektaklu będzie okazja nie tylko do zgłębienia tajników astronomii, ale także poznania osiągnięć Kopernika w dziedzinie medycyny czy ekonomii. Dowiemy się o narzędziach, których używał oraz składnikach, z których tworzył leki. Dzięki temu spotkaniu wejdziemy w świat Kopernika, jego odkryć i osiągnięć. To rymowana historia pełna humoru, muzyki z epoki i faktów biograficznych, powstała w połączeniu poezji, historii i edukacji.

Więcej informacji: Spektakl Teatru La Lola: "Podróż dookoła Słońca"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

710 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39