Półfinaliści "Ambasadora Biznesu"

2006.05.09 00:00
20 firm z Podlasia zakwalifikowanych zostało do półfinału konkursu "Ambasador Biznesu Podlasie 2006". O znalezieniu się w półfinale decydowały wyniki finansowe podane przez uczestników w ankietach konkursowych
nadsyłąnych do piątku do PFRR.

To już ósma edycja konkursu organizowanego przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego. Zgłosiło się do niej ponad 60 firm. - Dodatkowo część firm, które startowały w ubiegłym roku nie została zakwalifikowana do tegorocznej edycji, gdyż na tyle się rozwinęły, iż nie spełniają warunków małego i średniego przedsiębiorstwa - informuje Andrzej Parafiniuk, prezes PFRR. - Konkurencja pomiędzy zgłoszonymi firmami była duża - mówi Parafiniuk.
Komisja konkursowa na podstawie wyników finansowych zawartych w ankietach zgłoszeniowych zakwalifikowała do półfinału 20 podmiotów. O tytuł "Ambasadora Biznesu 2006" ubiega się 10 firm z Białegostoku: Makro Plast, Amco-Gaz, Agrovita, Jaz-Bud, Kalter, Refleks, MPO, KOM, Kinga, Cardo, 3 firmy z Suwałk: PPMD Kruszbet, Mona i Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Clovin z Czyżewa, PHP Agro-Rolnik ze Śniadowa, Grupa Biznes Polska z Wysokiego Mazowieckiego, PSS Społem i OSM z Hajnówki, Marpol z Kleosina oraz PPHU Okruszek z Łomży. Półfinaliści reprezentują przemysł spożywczy, chemiczny, elektroniczny, budownictwo, bieliźniarstwo, opakowania oraz świadczą usługi na rzecz przedsiębiorczości.

Do końca maja półfinaliści poddani zostaną szczegółowej ocenie przez ekspertów z zakresu public relations, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi oraz sytuacji finansowej. W oparciu o wyniki oceny komisja konkursowa ogłosi laureatów na uroczystej gali 10 czerwca br. Zwycięzca otrzyma tytuł i statuetkę: "Ambasador Biznesu - Podlasie 2006" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł ufundowaną przez PFRR. Specjalne nagrody przyzna Marszałek Województwa Podlaskiego firmie, która w 2005 roku osiągnęła największy przyrost zatrudnienia oraz Wojewoda Podlaski firmie, która posiadała w 2005 roku największy udział eksportu w sprzedaży.

Po raz pierwszy w ośmioletniej historii konkursu przyznany zostanie tytuł "Euroinwestora". Otrzyma go firma, która w ubiegłym roku pozyskała największe dotacje unijne.

933 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39