Policja dostała zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym. Ewakuowano szkołę

2023.03.09 11:01
Policjanci pomagali ewakuować uczniów i grono pedagogiczne w Rutkach-Kossakach. Informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego funkcjonariusze otrzymali tuż przed godz. 8.00.
Policja dostała zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym. Ewakuowano szkołę
Fot: KPP Zambrów

W czwartek (9.03) przed godz. 8.00 dyżurny zambrowskiej komendy otrzymał informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w szkole podstawowej w Rutkach-Kossakach.

- Na miejsce natychmiast ruszyli funkcjonariusze i policyjny pirotechnik. Funkcjonariusze ustalili, że po godz. 7.00 do szkoły zadzwoniła nieznana osoba i przekazała informacje o ładunku wybuchowym. Policjanci razem ze strażakami ewakuowali wszystkie osoby będące w szkole - przekazali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Chwilę późnij policyjny pirotechnik rozpoczął sprawdzanie pomieszczeń w budynku. Po niespełna dwóch godzinach wszyscy mogli wrócić na zajęcia a telefon okazał się fałszywy.

- Policjanci ustalają kto pozwolił sobie na tak nieodpowiedzialny żart. Osoba, która zawiadamia o zdarzeniu które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób wiedząc, że ono nie istnieje podlega karze pozbawienia wolności nawet do 8 lat - poinformowali zambrowscy funkcjonariusze.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1276 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39