Policja prowadzi wzmożone kontrole na przejściach dla pieszych

2022.06.15 08:34
W całym województwie policja prowadzi od rana zwiększone kontrole w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi będą zwracać szczególnie uwagę na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu pieszych.
Policja prowadzi wzmożone kontrole na przejściach dla pieszych
Fot: Podlaska Policja

Genezą każdych policyjnych akcji drogówki jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie narażeni na skutki zdarzeń są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli użytkownicy dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia z autem. Są to piesi, rowerzyści, kierowcy hulajnóg, w tym elektrycznych, urządzeń transportu osobistego czy urządzeń wspomagający ruch. W środę (15.06) w całym województwie, policjantów ruchu drogowego będzie znacznie więcej w rejonie przejść dla pieszych.

- Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie wykroczenia, jednak w szczególności na te, które zagrażają bezpieczeństwu pieszych - poinformowała Edyta Wilczyńska, rzeczniczka prasowa podlaskiej policji.

Jak przekazała na terenie naszego województwa, w okresie od 1 stycznia do 31 maja, osoby piesze uczestniczyły w 31 wypadkach drogowych, w których 6 osób zginęło, a 28 zostało rannych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1818 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39