Policja przejęła narkotyki warte ponad milion zł

2022.09.13 13:49
Policja zatrzymała 39-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy konopi i posiadania amunicji bez zezwolenia. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Policja przejęła narkotyki warte ponad milion zł
Fot: KPP Sejny

Sejneńscy kryminalni ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu może posiadać narkotyki. W tym samym dniu, policjanci weszli jednocześnie na dwie posesje zajmowane przez mężczyznę.

- W domu na terenie powiatu sejneńskiego mundurowi znaleźli foliowe worki z suszem o łącznej wadze blisko 9 kilogramów. Narkotyki te ukryte były w biurku, a także w piwnicy. Tam też kryminalni zabezpieczyli nielegalną amunicję - przekazują mundurowi z KPP Sejny.

W drugim domu w powiecie sejneńskim, mężczyzna ukrywał kolejne narkotyki. Tym razem, było to 16 kilogramów suszu. Nieopodal zabudowań oraz na pobliskim polu kukurydzy policjanci ujawnili plantację konopi. Rosło tam łącznie 16 roślin konopi w różnej fazie wzrostu. Miały one od 10 do 220 centymetrów wysokości.

Policjantów podczas przeszukań wspierał policyjny pies "Iskra", która jest wyszkolona do wykrywania zapachów narkotyków. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana.

- Szacunkowa, czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to ponad milion złotych. Do tej sprawy zatrzymany został 39-latek, którego rano, jeszcze śpiącego zaskoczyli mundurowi. Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Sejnach usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy konopi i posiadania amunicji bez zezwolenia - dodają policjanci.

Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1024 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39