Policja zlikwidowała dwie plantacje konopii. Czterech mężczyzn zatrzymanych

2013.10.31 00:00
Grajewscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Białegostoku zlikwidowali dwie nielegalne plantacje konopi. W związku z tą sprawą mundurowi zatrzymali także czterech mężczyzn.
Policja zlikwidowała dwie plantacje konopii. Czterech mężczyzn zatrzymanych
Fot: KWP Białystok

W środę (30.10) po południu w Grajewie na ul. Ełckiej grajewscy policjanci wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli volkswagena jadącego od strony Ełku. Golfem podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas sprawdzania pojazdu mundurowi znaleźli w nim 120 g amfetaminy. Dodatkowo w trakcie przeszukania miejsc zamieszkania kierującego i pasażera zabezpieczyli ponad 6 g amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 26 i 38-latek narkotyki kupili od mieszkańca Ełku. W jego mieszkaniu policjanci także znaleźli substancje odurzające. 32-latek miał również nielegalną plantację konopi. Mundurowi zabezpieczyli tam 4 sadzonki rośliny.

Dalsze ustalenia w tej sprawie, jeszcze tego samego dnia, doprowadziły funkcjonariuszy do 17-letniego mieszkańca gm. Augustów, który także trudnił się uprawą konopi indyjskich. W pobliżu jego miejsca zamieszkania zabezpieczonych zostało 17 dodatkowych sadzonek. Czterej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Teraz ich postępowaniem zajmie się sąd.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1524 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39