Policjanci z całego regionu kontrolowali taksówki. Posypały się mandaty

2024.02.15 17:12
Przez całą dobę policjanci z drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali poruszające się podlaskimi drogami taksówki. Ujawniono 163 wykroczenia.
Policjanci z całego regionu kontrolowali taksówki. Posypały się mandaty
Fot: Podlaska Policja

Akcja "Taksówka" rozpoczęła się w środę (14 lutego). Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców oraz posiadanie przez nich uprawnień do kierowania i przewozu osób. Kontrolowano także stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Policjanci przy współpracy z Inspektorami Transportu Drogowego sprawdzili ponad 300 pojazdów na terenie całego województwa podlaskiego.

Posypały się mandaty

Ujawniono aż 163 wykroczenia. Nałożono 68 mandatów i zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych. W pozostałych przypadkach policjanci udzielili kierowcom jedynie pouczenia.

W ręce stróżów prawa wpadło też dwóch taksówkarzy nieposiadających wymaganych badań lekarskich i psychologicznych. Zatrzymania te miały miejsce w Suwałkach oraz w Łomży. W obydwu przypadkach policjanci sporządzili wniosek o ukaranie w drodze decyzji administracyjnej.

Jak informują podlascy policjanci, akcja "Taksówka" ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów w naszym regionie. Zapowiedziano już kolejne takie kontrole w przyszłości.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

672 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39