Policjanci z "drogówki" z całej Polski walczą o tytuł najlepszego. Czeka ich dużo wyzwań

2016.09.21 12:31
W Białymstoku trwa finał konkursu, który ma wyłonić najlepszego policjanta ruchu drogowego. Rywalizacja odbywa się w 6 różnych kategoriach. Rok temu zwycięstwo odnieśli policjanci z Podlaskiego.
Policjanci z "drogówki" z całej Polski walczą o tytuł najlepszego. Czeka ich dużo wyzwań
Fot: www.podlaska.policja.gov.pl

We wtorek (20.09) rozpoczął się w Białymstoku finał XXIX edycji krajowego konkursu "Policjant Ruchu drogowego 2016", , którego celem jest doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności funkcjonariuszy "drogówki".

W rywalizacji bierze udział 34 policjantów ruchu drogowego (2 z każdego województwa, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach) i 2 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, którzy wystartowali na zasadzie honorowego uczestnictwa.

Po pierwszym dniu zawodów na czele klasyfikacji jest st. sierż. Cezary Piotrowski z KWP Olsztyn, który wykazał się najlepszą znajomością przepisów, w szczególności ustaw: prawo o ruchu drogowym, o kierujących pojazdami, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, kodeks wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia oraz regulujących transport drogowy, a także innych przepisów służbowych.

W środę policjanci w godz. 8.30-11.30 mieli za zadanie kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu ul. Składowej i Pogodnej, a w godz. 13.30-16.30 zmierzą się w strzelaniu z broni służbowej z dobiegiem na strzelnicy w Oddziale Prewencji białostockiej policji przy ul. 42. Pułku Piechoty 44.

Czwartek będzie zaś sprawdzianem praktycznych umiejętności udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych (godz. 8.40–12.00, Wydział Nauk o Zdrowiu UMB, ul. Szpitalna 37) oraz jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym (godz. 14.00–18.00, plac przy stadionie miejskim w Białymstoku)

Ostatniego dnia, w piątek, ocenie poddana zostanie jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze oraz przebiegnięcie wyznaczonego odcinka (godz. 8.45–11.45, plac przy stadionie miejskim w Białymstoku). Następnie na Rynku Kościuszki zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu.

Warto przypomnieć, że poprzednią edycję wygrali policjanci z województwa podlaskiego.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1000 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39