Policjant dorabiał w pracy. Przekazywał informacje o wypadkach

2016.12.23 09:21
Były dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został skazany za przyjmowanie łapówek i przekazywanie informacji o wypadkach znajomemu laweciarzowi.
Policjant dorabiał w pracy. Przekazywał informacje o wypadkach
Fot: pixabay.com

Wojciech B., pracując jako dyżurny policjant, od 19 kwietnia 2012 r. do 14 października 2013 r. w Białymstoku przy ul. Bema i Poleskiej w zamian za korzyść majątkową udzielał informacji o zdarzeniach drogowych. Robił to ze z góry powziętym zamiarem.

Informował swojego znajomego, właściciela firmy zajmującej się holowaniem pojazdów. Robił to bezpośrednio przed wysłaniem na miejsce patrolu. Telefonicznie doniósł o dokładnie 497 wypadkach, które zdarzyły się na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Wszystko po to, by laweciarz był na miejscu jeszcze przed konkurencją. Za taką przysługę, oskarżony policjant pobierał 50 zł. Łącznie zarobił nie mniej niż 5 tys. zł.

W czwartek (22.12) mężczyzna został uznany za winnego i skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 9 tys. zł grzywny oraz przepadek zysku z łapówek – czyli 5 tys. zł na rzecz Skarbu Państwa. Musi on także zapłacić koszty sądowe. Uzasadnienie wyroku zostało przez sąd utajnione.

Oskarżonego nie było na ogłoszeniu wyroku. Ze służby został wydalony 3 lata temu. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39