Policjantka z Białegostoku została mistrzynią Polski w kickboxingu

2022.04.06 09:45
Patrycja Borys z białostockiej patrolówki sięgnęła po mistrzostwo kraju w kickboxingu. Wspomniana funkcjonariuszka przygodę z nową dla siebie dyscypliną sportu rozpoczęła 5 miesięcy temu. Wcześniej Borys wielokrotnie zdobywała medale w boksie.
Policjantka z Białegostoku została mistrzynią Polski w kickboxingu
Fot: KMP Białystok

W miniony weekend (1-3.04), w Piotrkowie Trybunalskim, odbywały się mistrzostwa Polski w kickboxingu. W zawodach wzięła udział policjantka z białostockiej patrolówki - posterunkowy Patrycja Borys. Funkcjonariuszka przygodę z kickboxingiem rozpoczęła niedawno, bo zaledwie 5 miesięcy temu, jednak ciężka, systematyczna praca bardzo szybko doprowadziła 22-latkę na najwyższy stopień podium. Podczas rozgrywanego na początku kwietnia turnieju policjantka z naszego miasta okazała się najlepsza w kategorii low-kick senior do 65 kg.

Do niedawna Patrycja Borys triumfowała w nieco innej dyscyplinie sportu, w boksie. Funkcjonariuszka ta wielokrotnie zdobywała medale, a jej największe osiągnięcie to tytuł mistrzyni Europy, który wywalczyła w 2018 r. Wcześniej Borys, na tego typu imprezie, sięgała po krążki koloru brązowego (2015 i 2016 r.).

Policjantka z Białegostoku startowała również na mistrzostwach Polski w boksie, gdzie od 2015 do 2019 r. stawała na najwyższym stopniu podium. W tym samym czasie była również reprezentantką kadry narodowej. Warto też odnotować, że 22-latka dwukrotnie uplasowała się na 5. miejscu podczas mistrzostw świata.

Na co dzień posterunkowy Patrycja Borys pełni służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Poza godzinami pracy swoje pasje realizuje w jednym z lokalnych klubów sportowych (Ragnarok Białystok).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1597 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39