Policyjna prasówka. 20-latek miał w domu pół kilograma amfetaminy

2024.01.27 08:39
W piątek (26 stycznia) podlascy policjanci poinformowali o dwóch niecodziennych zatrzymaniach. Jeden ze sprawców był poszukiwany listem gończym.
Policyjna prasówka. 20-latek miał w domu pół kilograma amfetaminy
Fot: Podlaska Policja

W mieszkaniu 20-latka znaleziono ponad pół kilo amfetaminy

Policjanci z Suwałk zatrzymali 20-latka, który podejrzewany był o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał młody mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli woreczki ze zbryloną substancją.

Wykonano badanie narkotesterem, które wykazało, że jest to amfetamina. Łącznie, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma środków odurzających.

20-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu za dokonanie tego przestępstwa kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu.

Ukradli auto, rozbili i porzucili

W Łomży doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Dokonano jej pod koniec minionego roku. Wówczas to, na jednym z łomżyńskich osiedli dwóch mężczyzn włamało się do wnętrza peugeota i ukradło pojazd, który następnie rozbili i porzucili w okolicach Stawisk.

Łomżyńscy policjanci ustalili tożsamość sprawców. To 24-letni mężczyzna i 40-letni towarzysz. Młodszy z włamywaczy odpowiada również za kradzież dwóch telefonów komórkowych oraz kluczyków samochodowych w jednym z łomżyńskich lokali.

W wynajmowanym przez 40-latka mieszkaniu znaleziono ponadto należące do jego młodszego kolegi narkotyki. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że było to ponad 20 gramów amfetaminy.

W dalszym toku śledztwa, policjanci ustalili, że 24-latek był poszukiwany do odbycia kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności za kradzieże oraz posiadanie narkotyków. Usłyszał on zarzuty: kradzieży z włamaniem do samochodu, kradzieży dwóch telefonów komórkowych i kluczyków samochodowych, posiadania znacznej ilości środków odurzających i ich udzielania.
Jego starszy kolega odpowie za dokonanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Policjanci nie wykluczają jednak, że lista zarzutów może się jeszcze powiększyć.

Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu. 24-latek przestępstwa popełnił w warunkach recydywy, a co za tym idzie, jego kara może zostać zwiększona nawet o połowę.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

850 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39