Polish Open Kaliber. Białostoczanka ustrzeliła samochód

2017.11.26 09:15
Aleksandra Szutko - zawodniczka reprezentująca na co dzień białostocki UKS Kaliber - okazała się najlepsza w superfinale zawodów Polish Open Kaliber 2017. Polka w drodze po zwycięstwo pokonała m.in. medalistów igrzysk olimpijskich.
Polish Open Kaliber. Białostoczanka ustrzeliła samochód
Fot: Polish Open Kaliber

Już po raz kolejny główną nagrodą podczas największej strzeleckiej imprezy w Polsce był samochód. Peugeot 208 nie wyjechał jednak daleko, bo walkę o auto wygrała białostoczanka Aleksandra Szutko. Mistrzyni Polski w strzelectwie sportowym w superfinale zawodów pokonała 11 innych uczestników, wśród których znalazł się m.in. Niemiec Christian Reitz, a więc złoty medalista z igrzysk olimpijskich w Rio.

To jednak nie mistrz z brazylijskiej olimpiady okazał się najgroźniejszym przeciwnikiem Szutko. Była nim Julia Chwedczuk specjalizująca się w pistolecie, która jednak w decydującym starciu ustrzeliła wynik 8,6 i musiała uznać wyższość reprezentantki gospodarzy, która osiągnęła rezultat 10,3 (karabin).

Podczas czterodniowych zawodów, których zwieńczenie odbędzie się dzisiaj, wystartowało ponad 450 uczestników z Polski, Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji oraz Francji. Impreza ściągnęła do hali Zespołu Szkół Rolniczych liczne grono białostoczan i - mimo że nie dobiegła jeszcze końca - już można stwierdzić, że po raz kolejny odniosła niemałych rozmiarów sukces.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39