Politechnika Białostocka organizuje dla uczniów Dzień Otwarty

2023.03.01 14:13
22 marca odbędzie się Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej. Uczniowie będą mieli okazję poznać m.in. oferty 29 kierunków studiów.
Politechnika Białostocka organizuje dla uczniów Dzień Otwarty
Fot: PB

Chcesz przekonać się w czym pomaga nam sztuczna inteligencja? Poznać tajemnice światłowodu? Wydać rozkazy robotom? Sprawdzić w praktyce działanie odnawialnych źródeł energii? Zobaczyć na żywo łaziki marsjański lub bolid Formuły Student? To wszystko możliwe podczas tegorocznego Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej.

Uczelnia zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych, a w szczególności maturzystów. Będą mogli poznać możliwości 29 kierunków studiów I stopnia, prowadzonych przez 6 wydziałów uczelni – począwszy od automatyki i robotyki, przez inżynierię środowiska, po turystykę, czy zarządzanie.

- Przyszłych inżynierów z pewnością zaciekawią nowe technologie i rozliczne patenty, które mają praktyczne zastosowanie w naszym życiu. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci, którzy chcą łączyć medycynę z naukami technicznymi na kierunku inżynieria biomedyczna, jak i ci utalentowani artystycznie, którzy mogą wybrać architekturę, czy grafikę - przekazał dział promocji PB.

Podczas dnia otwartego uczestnicy będą mogli m.in. spotkać się ze studentami z samorządu, zwiedzić bibliotekę PB, uczestniczyć w wykładach, prezentacjach, pokazach i warsztatach prowadzonych przez naukowców. Ponadto podczas wydarzenia przedstawiano zostanie szczegółowa oferta edukacyjna wszystkich wydziałów PB, a pracownicy opowiedzą jak przebiega rekrutacja. Uczestnicy poznają też możliwości studiów zagranicznych, perspektywy zawodowe oraz obejrzą projektów studentów, którzy opowiedzą im o plusach studiowania w Politechnice Białostockiej.

Wstęp na Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej jest bezpłatny, ale część wydarzeń jest objęta koniecznością wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą wziąć udział w poszczególnych wykładach, czy prezentacjach.

Szczegóły wydarzenia: Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

770 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39