Politechnika Białostocka otwarta tylko dla dziewczyn

2011.04.12 00:00
Czy ktoś jeszcze sądzi, że tylko mężczyzna może zostać inżynierem, naukowcem i wynalazcą? Że kobiecie nie do twarzy z amperomierzem, galwanometrem czy młotem Charpy'ego? Kobiety takiej jak Maria Skłodowska-Curie, Lise Meitner czy Grace Hopper udowodniły, że potrafią zmienić oblicze nauki.
 Politechnika Białostocka otwarta tylko dla dziewczyn
Fot: materiały organizatora

Politechnika Białostocka uczestniczy w akcji "Dziewczyny na politechniki" od początku, czyli od 200b roku. Jej celem jest promocja kształcenia technicznego wśród uczennic szkół średnich. Dziewczyny na politechniki to wspólne przedsięwzięcie polskich uczelni technicznych, KRPUT oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Z tego powodu organizowany jest Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn, który w tym roku przypada we czwartek, 14 kwietnia. Od godz. 10.30 na Wydziale Elektrycznym będzie można m.in. wysłuchać krótkiej prelekcji o kobiecie w przestrzeni Białegostoku, porozmawiać z wykładowczyniami i studentkami PB, zrobić sobie zdjęcie w laboratorium mediów cyfrowych oraz obejrzeć prezentację pomagającą zrozumieć elektromagnetyzm.

Szczegółowe informacje o akcji oraz rejestracja: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/

MAG

1639 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39