Politechnika Białostocka z prestiżowymi certyfikatami

2018.11.15 11:32
Trzy kierunki, które są realizowane na Politechnice Białostockiej, czyli elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja oraz ekoenergetyka, uzyskały europejskie certyfikaty.
Politechnika Białostocka z prestiżowymi certyfikatami
Fot: Justyna Fiedoruk

Elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja oraz ekoenergetyka - kierunki kształcenia prowadzone na wydziale elektrycznym Politechniki Białostockiej otrzymały europejskie certyfikaty EUR-ACE®.

Certyfikaty takie, po odpowiedniej ocenie, przyznaje Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT). Studia I i II stopnia prowadzone na wydziale elektrycznym oceniane były w ramach procedury European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE) i dostały pozytywną akredytację do 2023 r.

Certyfikat European Accredited Engineer potwierdza także zgodność programu studiów z przyjętymi w Europie normami i zasadami. Został on ustanowiony w 2006 r.

Natomiast znak EUR-ACE® jest rozpoznawalny we wszystkich europejskich krajach. Uzyskanie certyfikatów EUR-ACE® pozwala absolwentom wydziału elektrycznego Politechniki Białostockiej na uzyskanie tytułu Inżyniera Europejskiego (Eur Ing.).

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych opiniowała kierunki studiów prowadzone na wydziale elektrycznym Politechniki Białostockiej w kwietniu i maju tego roku. Certyfikaty wręczone zostały 26 października.

Procedura akredytacyjna kierunków kształcenia na wydziale elektrycznym została przeprowadzona w ramach projektu Akredytacje zagraniczne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, finansowanego z Programu Operacyjnego POWER 2014-2020 (działanie Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego).

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1402 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39