Politechnika i technikum elektryczne będą współpracować z firmą AC

2014.07.01 00:00
Oficjalną współpracę nawiązali w poniedziałek (1.07) Politechnika Białostocka, firma AC oraz Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Wspólnie zamierzają m.in. prowadzić przedsięwzięcia badawczo–rozwojowe oraz wdrażać nowe rozwiązania techniczne.
Politechnika i technikum elektryczne będą współpracować z firmą AC
Fot: PB

Spółka AC umożliwi uczestnikom kół naukowych działających na Wydziale Elektrycznym PB oraz w ZSE odbywanie praktyk studenckich i uczniowskich w swoim przedsiębiorstwie.

- Chcielibyśmy, żeby polska wiedza, polskie uczelnie były promowane w świecie. Sprzedajemy swoje produkty na ponad 40 rynkach świata, także absolwenci naszych uczelni mają szerokie możliwości rozwoju w naszej spółce - tłumaczy prezes AC Katarzyna Rutkowska. - Chcielibyśmy ściśle współpracować z kołami naukowymi i ta współpraca już się rozpoczęła. Chcielibyśmy także służyć swoją praktyczną wiedzą już podczas procesu edukacji, tak, żeby studenci mieli dostęp do najnowszych technologii.

Firma zobowiązuje się także do wsparcia technicznego i finansowego kół naukowych, które będą realizować projekty we współpracy z AC. Spółka, w ramach porozumienia, będzie udostępniać również swoje laboratoria wraz z wyposażeniem oraz fundować stypendia i nagrody.

Jak podkreśla prof. Roman Kaczyński, prorektor ds. rozwoju i współpracy PB, uczelnia współpracuje ze spółką AC już od kilku lat.
- Owocem tej współpracy są coraz bardziej widoczne. Dołączenie Zespołu Szkół Elektrycznych jest szczególnie cenne w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, w której znaczna część funduszy ma zostać skierowana na współpracę przedsiębiorstw, szkół wyższych i szkół średnich - mówi.

Z kolei Anna Niczyporuk, dyrektor ZSE zaznacza, że współpraca z uczelnią oraz firmą działającą na rynku międzynarodowym, z pewnością podniesie prestiż Zespołu Szkół Elektrycznych. Będzie także zachętą dla uczniów gimnazjów do wybrania tej szkoły, jako oferującej zawody przyszłości.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

684 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39