Politechnika zaprasza na Piknik Rodzinny. Będzie wiele atrakcji

2022.09.15 11:07
W niedzielę (18.09) na Politechnice Białostockiej odbędzie się Piknik Rodzinny. Będą atrakcje oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.
Politechnika zaprasza na Piknik Rodzinny. Będzie wiele atrakcji
Fot: PB

W niedzielę o godz. 12.00 na zielonym kampusie Politechniki Białostockiej odbędzie się Piknik Rodzinny. W trakcie wydarzenia odbędzie się wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Podczas imprezy uruchomione zostanie Kino Plenerowe. O godz. 16.00 rozpocznie się pokaz familijnego filmu "Lego Przygoda część 1", a o godz. 18.00 widzowie zobaczą wielki przebój kinowy – "Joker".

Podczas wydarzenia można będzie posłuchać występu zespołu muzycznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Wiele atrakcji dla młodszych i starszych

Atrakcją będzie też monster truck, który został zbudowany na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej, a także powstały tam bolid CMS-08 - jeden z najlepszych pojazdów 2022 r. startujący w zawodach Formula Student. Wdzięcznym elementem do pamiątkowych fotografii będzie słynny studencki buggy.

Zaplanowano też mnóstwo darmowych atrakcji dla najmłodszych: dmuchańce, byk mechaniczny, malowanie twarzy, balonowe zoo, eurobungee, pneumatyczny dart, sztuczna krowa (forma konkursu), 9-metrowa ściana wspinaczkowa, bubble show (pokaz baniek), zabawy XXL (strzelanie z łuku, łowienie kaczuszek, jenga), animacje taneczne, wystawa samochodów Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro", kiełbaski, wata cukrowa, lody oraz popcorn.

Turniej karaoke i pokazy Studenckich Kół Naukowych

O godz. 20.00 chętni będą mogli zmierzyć się w turnieju karaoke w klubie "Gwint" o puchar Marszałka Województwa Podlaskiego dr. Artura Kosickiego oraz Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Podczas Pikniku Rodzinnego swoje osiągnięcia zaprezentują: Studenckie Koła Naukowe z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku (Koło Leśników, Rolka, CON-KRECIK, Konstruktor, Koło młodych PZITS), Studenckie Koła Naukowe z Wydziału Mechanicznego (Cerber z Auto-Moto-Club, Orthos, BioInvention, Robotycy).

Podczas Pikniku Rodzinnego swoje stoiska zaprezentują: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Książnica Podlaska, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Podlaski Instytut Kultury, Opera i Filharmonia Podlaska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Będzie też zbiórka dla malutkiej Marysi

Na Pikniku będzie przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz Marysi z Białegostoku. Dziewczynka musi przejść pilną operację serduszka w Bostonie. Operacja będzie polegała na odtworzeniu serca dwukomorowego, jest to jedyna szansa na życie dziecka. Taki zabieg nie jest możliwy w żadnym szpitalu w Polsce czy Europie. Niestety jego koszt jest ogromny i wciąż brakuje ponad 800 tys. zł. A czasu jest bardzo mało, ponieważ środki muszą być zebrane do końca września. Osoby, które chciałyby pomóc malutkiej Marysi mogą też dokonywać wpłat tutaj: Umierające serduszko błaga o ratunek! Ocal Marysię!

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy
Serwis telefonów GSM. Komis RTV
Serwis telefonów GSM. Komis RTVul. Św. Rocha 13/15 lok. 21
15-879 Białystok

Więcej informacji
1585 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39