Półkolonie w czasie ferii zimowych dla najmłodszych. Jest zgoda ministerstwa

2020.12.07 17:47
W tym roku szkolnym uczniowie wszystkich województw będą mieć ferie zimowe w jednym terminie. W związku z panującą nadal pandemią rząd rekomenduje, aby ten czas dzieci spędzały niedaleko miejsc zamieszkania.
Półkolonie w czasie ferii zimowych dla najmłodszych. Jest zgoda ministerstwa
Fot: Pixabay

Bezpieczne półkolonie

Od 4 do 17 stycznia 2021 r. wszyscy uczniowie z całej Polski będą mieć dwutygodniowe ferie zimowe. W związku z prośbami rodziców, Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało zgodę na organizowanie wypoczynku dla dzieci w formie półkolonii. Jednak dotyczy to jedynie dzieci z klas I-IV szkół podstawowych, które dzięki temu będą miały zapewnioną opiekę.

Ministerstwo jednak sugeruje, aby uczniowie w czasie ferii pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko zakażenia się COVID-19.

"W czasie ferii rekomendujemy, aby uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości. Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze" - czytamy na stronie Ministerstwa.

Zgłoszenia do MEN

Półkolonie będą mogły zorganizować zarówno szkoły, placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracują z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie np. organizacje pozarządowe. Wszystkie półkolonie muszą być zgłoszone do bazy prowadzonej przez MEN.

W trakcie półkolonii prowadzonych w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, grupy nie mogą liczyć więcej niż 12 uczniów.

Aktualnie MEN razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Ministerstwem Zdrowia przygotowują wspólnie szczegółowe wytyczne sanitarne dla dyrektorów szkół oraz organizatorów półkolonii.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1571 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39