Półmetek tygodnia z neutralnym biometem

2023.07.26 06:39
Środa w Białymstoku zapowiada się na gorącą, ale i suchą - bez opadów deszczu. Na niebie pojawi się trochę chmur, ale dominować będą chwile pełne słońca.
Półmetek tygodnia z neutralnym biometem
Fot: Malwina Witkowska

Prognoza pogody dla stolicy województwa podlaskiego na środę wskazuje na dość przyjemne warunki atmosferyczne. W ciągu dnia temperatura wyniesie 24°C, a odczuwalna temperatura będzie nieco wyższa, sięgnie 25°C. W nocy termometry wskażą do maksymalnie do 13°C.

W ciągu dnia przewidywanych jest około 5 godzin pełnego nasłonecznienia, co oznacza, że będzie wystarczająco słonecznie, aby cieszyć się przyjemnymi warunkami na zewnątrz. Zachmurzenie będzie umiarkowane, co oznacza, że mogą pojawić się pojedyncze chmury, ale ogólnie nie będzie to przeszkadzać w korzystaniu z pogodnego dnia. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Wilgotność powietrza wyniesie około 35 proc., co oznacza, że powietrze będzie dość suche.

Wiatr powieje z kierunku północno-zachodniego, z przeciętną prędkością 22 km/h. Porywy wiatru mogą osiągnąć do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1005 hPa. Biomet będzie neutralny, co oznacza, że nie są przewidziane żadne znaczne zmiany w warunkach biometeorologicznych.

Wschód słońca nastąpił o godz. 4.34, astronomiczne południe będzie o godz. 12.33, a zachód o godz. 20.32. Długość dnia wyniesie zatem 15 godzin i 58 minut, a noc potrwa 8 godzin i 2 minuty. Z kolei nasz naturalny satelita wzszedł o godz. 14.11, a zajdzie o godz. 23.17. Jest on aktualnie w fazie przybywającej.

26 lipca to 207. dzień roku, do końca 2023 r. pozostało 158 dni. Według kalendarza świąt nietypowych jest to Międzynarodowy Dzień Ochrony Ekosystemu i Lasów Namorzynowych. Tego dnia imieniny obchodzą: Anna, Grażyna, Hanna, Mirosława, Bartłomieja, Erast, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Joachim, Krystiana, Sancja, Symeon, Teodor, Tytus, Walenty, Walentyn, Wilhelm.

Przysłowie na dziś: "Szczęśliwy, kto na Annę wyszuka sobie pannę".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

684 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39