POLECAMY
Kolejny sukces białostockiej grupy. Polska B wygrała sesję nagraniową w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. To nagroda w konkursie pamięci Wiesława Szymańskiego.
Polska B wybrała wiersz zatytułowany "XI". Utwór, który powstał do jego słów, nazwała "38". Ta kompozycja przyniosła zespołowi nagrodę w postaci sesji nagraniowej w Studiu Rembrandt. W jej trakcie zostanie zarejestrowany utwór do słów Szymańskiego. Nagrodę ufundował muzyk i aktor - Paweł Małaszyński. Ponadto Polska B wystąpi również w czasie koncertu "Gramy dla Ciebie", który organizowany jest 28 lutego w Filharmonii. Gwiazdą wieczoru będzie Mela Koteluk. Zaprezentują się tam laureaci konkursu i wyróżnieni. To już kolejna edycja Konkursów Muzycznego i Literackie Debiuty pamięci Wiesława Szymańskiego. Najlepszą aranżację wiersza stworzył zespół Byen. Duet Kozłowski/Łukaszewicz otrzymał wyróżnienie Prezesa Zarządu Radia Białystok i zagra koncert live w Studiu Rembrandt. Najlepszy wiersz napisała Dominika Baraniecka z Dąbrowy Białostockiej. Jury wyróżniło także wiersz "Niebytka" Zuzanny Danowskiej.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji