Polskie Radio Białystok zostało postawione w stan likwidacji. Co to oznacza dla słuchaczy?

2024.01.16 10:22
15 stycznia Polskie Radio Białystok zostało postawione w stan likwidacji. Co to oznacza dla jego słuchaczy?
Polskie Radio Białystok zostało postawione w stan likwidacji. Co to oznacza dla słuchaczy?
Fot: Logo rozgłośni
PRB

Jest to decyzja ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, o której rządzony przez niego resort poinformował w oficjalnym komunikacie:

- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100% akcji, informuje, że Sąd Rejonowy w Białymstoku wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Białymstoku "Radio Białystok" S.A. w likwidacji z siedzibą w Białymstoku - czytamy.

Słuchacze uspokajani - "cały czas pracujemy"

W dyskusji na profilu facebookowym rozgłośni padło pytanie: "A jeżeli likwidacja nie zostanie cofnięta, co wtedy? I co się dzieje z radiem do czasu wycofania likwidacji?"

- Cały czas pracujemy, jesteśmy dla naszych Słuchaczy. Starannie i rzetelnie wykonujemy swoją pracę - wybrzmiała odpowiedź.

Póki co, postawienie Polskiego Radia Białystok w stan likwidacji oznacza przede wszystkim odejście prezesa, którego zastąpi likwidator. Likwidację jednak w każdym momencie można cofnąć. O spokojne wykonywanie swoich obowiązków pracownicy stacji zostali zresztą poproszeni w specjalnym liście.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1342 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39