Polsko-litewski koncert

2009.10.29 00:00
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus wystąpi w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Dyrygować będzie Robertas Šervenikas, uznany dyrygent z Litwy.

W skład orkiestry wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci wszystkich uczelni muzycznych w Polsce, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Koncertuje ona od zeszłego roku, a na koncie ma współpracę z takimi mistrzami batuty, jak m.in. Gabriel Chmura, Kazimierz Kord, Jan Krenz, Jerzy Semkow, Jerzy Swoboda, Eugene Tzigane, Tadeusz Wojciechowski, Monika Wolińska i solistami Jakubem Jakowiczem, Ivanem Monighettim, Anną Marią Staśkiewicz, Agatą Szymczewską. Sinfonia Iuventus występowała w kraju i za granicą - na Ukrainie, we Francji i Włoszech.

Natomiast Robertas Šervenikas słynie ze swojej intensywnej i różnorodnej działalności. Pod jego batutą były wykonywane zarówno utwory symfoniczne kompozytorów litewskich, jak i charakterystyczne i dojrzałe interpretacje dzieł pochodzących ze współczesnego i klasycznego repertuaru. To jeden z najbardziej utalentowanych i profesjonalnych litewskich dyrygentów swego pokolenia.

Więcej:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus w Filharmonii

andy

885 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39