Pomagali ukryć się Katarzynie W. Dwaj mężczyźni z zarzutami

2013.10.28 00:00
Dwaj mężczyźni związani ze sprawą ukrywania się Katarzyny W. przed policją usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Dotyczą one m.in. utrudniania postępowania karnego.
Pomagali ukryć się Katarzynie W. Dwaj mężczyźni z zarzutami
Fot: Ł. W.

Mężczyźni nie przyznają się do winy. Śledczy zarzucają im, że pomagali Katarzynie W. w ukrywaniu się przed policją. Mężczyźni mieli m.in. wynająć dom w Turośni Kościelnej, a także dostarczać kobiecie pieniądze i żywność. Za utrudnianie postępowania karnego i pomoc sprawcy przestępstwa w ukrywaniu się przed organami ścigania grozi każdemu z nich do pięciu lat więzienia.

Przypomnijmy, że Katarzyna W., oskarżona o zabójstwo półrocznej córki była poszukiwana listem gończym. Kobieta nie meldowała się na komisariacie, do czego była zobowiązana przez sąd. W listopadzie 2012 roku matka małej Magdy z Sosnowca została zatrzymana w jednym z domów w Turośni Kościelnej. Stamtąd trafiła już do aresztu, gdzie czekała do rozprawy. Kilka tygodni temu zakończył się proces Katarzyny W. Sąd pierwszej instancji uznał ją winną zabójstwa córki i wymierzył jej karę 25 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1122 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39