Pomagali w ukrywaniu się Katarzyny W. Dwaj mężczyźni staną przed sądem

2013.11.05 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy mieli pomagać matce małej Magdy z Sosnowca w ukrywaniu się przed policją.
Pomagali w ukrywaniu się Katarzyny W. Dwaj mężczyźni staną przed sądem
Fot: KWP Białystok
Zatrzymanie Katarzyny W. na Podlasiu

Zarzuty wobec mężczyzn dotyczą m.in. wyszukania i wynajęcia domu w Turośni Kościelnej oraz dostarczania Katarzynie W. pieniędzy i żywności. Jeden z oskarżonych odmówił składania wyjaśnień, drugi z kolei zaprzeczył zarzutom, jednocześnie składając wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyzna zaproponował karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. O wysokości kary zdecyduje jednak białostocki sąd.

Przypomnijmy, że jesienią 2012 r. Katarzyna W., jako podejrzana o zabójstwo półrocznej córeczki, ukrywała się w Turośni Kościelnej koło Białegostoku. Kobieta była poszukiwana listem gończym, gdyż nie meldowała się na komisariacie, do czego zobowiązał ją sąd. W listopadzie 2012 roku matka małej Magdy z Sosnowca została zatrzymana w jednym z domów w Turośni Kościelnej. Stamtąd trafiła do aresztu, gdzie czekała do rozprawy. Kilka tygodni temu zakończył się proces Katarzyny W. Sąd pierwszej instancji uznał ją winną zabójstwa córki i wymierzył jej karę 25 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1263 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39