Pomoc humanitarna z Białegostoku trafiła już do Ukrainy

2022.02.28 08:10
Pierwszy transport darów od białostoczan trafił na Ukrainę o godz. 2.00 w nocy. Punkt zbiórki produktów w białostockim Centrum Aktywności Społecznej (CAS) będzie czynny do odwołania.
Pomoc humanitarna z Białegostoku trafiła już do Ukrainy
Fot: Rafał Rudnicki /fb

Od soboty (26.02) w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku trwa zbiórka darów dla potrzebujących Ukraińców. Okazało się, że odzew ze strony białostoczan był natychmiastowy i ogromny. W niedzielę pakowano już pierwsze samochody z darami, które pojechały do Lwowa.

Jak poinformował zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki pierwszy transport darów z Białegostoku trafił już na Ukrainę. W poniedziałek o godz. 2.00 wysłane rzeczy zostały przejęte przez stronę ukraińską i pojechały do Lwowa.

- Dziękuję 9 kierowcom-ochotnikom. Białostoczanie byli i są wspaniali. Jestem z Was dumny. Szczególnie chcę podziękować Marii Zubenko, wolontariuszce i koordynatorce naszej zbiórki, współpracującej z Fundacją POLZA i Katerinie Hacko z Fundacji POLZA. To co zrobiłyście jest fantastyczne! - przekazał wiceprezydent.

Dzięki zaangażowaniu setek białostoczan w ciągu kilkunastu godzin udało się zebrać artykuły pierwszej pomocy, leki, koce i żywność, które wypełniły siedem aut dostawczych.

– Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom naszego miasta za tak liczny i, można powiedzieć, nadzwyczajny odzew, jeżeli chodzi o przynoszenie potrzebnych rzeczy miastom ukraińskim – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Produkty i dary cały czas można przynosić do CAS przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku. Co jest potrzebne? Sprawdź tutaj!

Od poniedziałku (28.03) rzeczy można także przynosić do budynków Urzędu Miejskiego w Białymstoku (ul. Słonimska 1, u. Branickiego 3/5, ul. Składowa 11 i ul. Legionowa 7), a także do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

CAS przypomina: "Nie zbieramy odzieży, obuwia, zabawek i rzeczy używanych. Jeżeli przynosicie żywność, to tylko trwałą, z długim terminem ważności, najlepiej w puszkach (żadnego nabiału itp.). Przyda się żywność dla niemowląt (mleka modyfikowane różnego typu itp.), ale też środki medyczne (leki, strzykawki, igły)". Można przynieść również odzież, ale wyłącznie termiczną dla dorosłych – musi być nowa, dobrze zapakowana i opisana.

Produkty tj. nowe śpiwory, konserwy, dania jednogarnkowe, środki czystości można przynosić dziś w godz. 8.00-20.00 do biura Platformy Obywatelskiej przy ul. Malmeda 10 w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1074 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39