Ponad 1,5 mln zł dla technikum. Uczniowie na tym dużo skorzystają

2021.07.29 14:17
Technikum w Łomży dostanie 1,5 mln dotacji z funduszy europejskich. Pieniądze mają zapewnić uczniom lepszą – zawodową przyszłość.
Ponad 1,5 mln zł dla technikum. Uczniowie na tym dużo skorzystają
Fot: UM/K.Timoszuk

Aż 1,5 mln zł dofinansowania dla łomżyńskiego technikum

Technikum Informatyczne w Akademickiej Szkole Ponadpodstawowej przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży otrzymało aż 1,5 mln zł dotacji z funduszy europejskich. W czwartek (29.07) oficjalnie umowę w tej sprawie podpisali: wicemarszałek Marek Olbryś i Sławomir Szulc, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży.

Pieniądze będą wykorzystanie do dostosowaniu oferty edukacyjnej technikum do wymagań rynku pracy. Uczniowie będą więc mogli skorzystać z darmowych warsztatów grupowych, staży zawodowych czy zajęć rozwijających i dydaktyczno-wyrównawczych. Już teraz szkoła osiąga bardzo dobre wyniki, a uczniowie doskonale wypadają np. podczas egzaminów dojrzałości:

- Uczniowie tej szkoły zdają matury na 100%, czego ogromnie gratuluję kadrze i uczniom. Młodzież się rozwija, poznaje nowinki, stara się wcielać je w życie, a to przedsięwzięcie i pieniądze na pewno przysłużą się rozwojowi łomżyńskiego Technikum Informatycznego – mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

Szkoła zostanie też doposażona w nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt oraz materiały dydaktyczne, które zapewnią młodzieży warunki do nauki zbliżone jak te, których mogą się później spodziewać w rzeczywistym środowisku pracy zawodowej. Dzięki temu nie będą się uczyć jedynie czystej teorii i łatwiej będzie im się odnaleźć w wybranym miejscu pracy po zakończeniu edukacji.

- Nasza młodzież jest naprawdę bardzo uzdolniona i teraz będzie miała możliwości, żeby ten potencjał wykorzystać. Współpraca z urzędem marszałkowskim, wykorzystanie środków unijnych przynosi świetne efekty, a nasz region fajnie się rozwija. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie coraz lepsza – podkreślał Roman Engler, rektor WSA w Łomży, nie kryjąc przy tym swojej radości.

Skorzystają nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele

Wysoka dotacja przyznana z funduszy europejski niesie korzyści nie tylko dla uczniów technikum, ale i kadry pedagogicznej:
- Dzieci zostaną skierowane na merytoryczne szkolenia i staże, na których nauczą się obsługi dronów, drukarek, ale także dokształcą się z wiedzy ogólnej. To będzie kompleksowe wsparcie dla 30 osób i pięciu nauczycieli – zaznaczył Sławomir Szulc, prezes łomżyńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Dzięki zorganizowanym wydarzeniom - nauczyciele będą mieli szanse zwiększyć swoje kompetencje i nauczyć się wielu nowych rzeczy, które później przydadzą im się podczas kształcenia młodzieży.

Całkowita wartość projektu to przeszło 1,6 mln zł. Wartość dofinansowania z funduszy europejskich – ponad 1,5 mln zł. Całe przedsięwzięcie będzie realizowane przez kolejny rok - do września 2022 r.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1281 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39