Ponad 100 godzin na planie filmowym. Powstała animacja o Bojarach

2015.11.26 00:00
Dziesięć miesięcy trwała praca nad filmem "Sen o Bojarach" - poetycką impresją o jednej z najstarszych, a do niedawna najpiękniejszych dzielnic Białegostoku. Jego premiera w piątek (27 listopada) w CLZ.
Ponad 100 godzin na planie filmowym. Powstała animacja o Bojarach
Fot: materiały organizatora

Film "Sen o Bojarach" powstał w Pracowni Animacji i Filmu Młodzieżowego Domu Kultury, pod opieką Elwiry Małyszko. Zrealizowały go trzy uczennice: Julia Darmetko, Julia Truszkowska i Natalia Wiśniewska. A inspirację znalazły w Mediatece CLZ - multimedialnym archiwum historii mówionej miasta i regionu.

Trzy nastoletnie autorki spędziły na planie filmowym ponad 100 godzin. W tym czasie wykonały kilka tysięcy zdjęć, które złożyły się ostatecznie w animowaną miniaturę. Widać na niej nie tylko kolorowe domki, słynne bojarskie ogrody, ale nawet stragan z pieczywem - wszystko zrobione własnoręcznie przez młode animatorki. Największe "bułki chleba" mają po kilkanaście milimetrów długości.

W trakcie premierowego pokazu będzie można zobaczyć plan filmowy, przy którym pracowały animatorki, porozmawiać z autorkami, zobaczyć dokument z realizacji filmu, a przede wszystkim obejrzeć "Sen o Bojarach".

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

Szczegóły: Sen o Bojarach - premiera animacji poklatkowej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1098 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39