Ponad 13 mln zł na wsparcie osób niepełnosprawnych

2023.03.28 10:26
W tym roku województwo podlaskie otrzymało ponad 13,4 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). O podziale tych pieniędzy zadecydowali podlascy radni.
Ponad 13 mln zł na wsparcie osób niepełnosprawnych
Fot: Pixabay

Z puli, jaką przekazał w tym roku PFRON województwu podlaskiemu 3,8 mln zł zostanie przeznaczone na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei ponad 9,1 mln zł zasili działanie ośmiu zakładów aktywności zawodowej, za co odpowiedzialny jest Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. Wśród dofinansowanych podmiotów znalazły się zakłady aktywności zawodowych: Argenta w Łomży, Sowa w Lipniaku, My dla innych w Białymstoku, Krzyżewo – Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne, Wytwórnia Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Społecznych Alpi w Białymstoku, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Suchowoli, Dialog w Boguszycach oraz Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Krzyżewie.

Natomiast 500 tys. zł wyniesie dotacja na zlecanie przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami fundacjom i organizacjom pozarządowym.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1440 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39