Ponad 7 mln zł trafi do podlaskich gmin. Utworzą kluby seniora i mieszkania wspomagane

2022.02.11 17:09
W czwartek (10.02) zarząd województwa podlaskiego na posiedzeniu przyznał dofinansowanie unijne na usługi społeczne. Gminy utworzą m.in. nowe kluby seniora czy mieszkania wspomagane.
Ponad 7 mln zł trafi do podlaskich gmin. Utworzą kluby seniora i mieszkania wspomagane
Fot: Malwina Witkowska

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyznał 7,4 mln zł na usługi społeczne. W związku z tym gmina Ciechanowiec za 1,6 mln zł dotacji utworzy klub seniora w Czaje-Wólce i w Malcu, dwa mieszkania wspomagane oraz wypożyczalnię sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego.

Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat otrzyma 1,85 mln zł na otoczenie specjalistyczną opieką ok. 100 osób w Augustowie, które potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Przeszkoli również kadrę, zajmującą się pomocą społeczną.

Gmina Narewka dotację w wysokości 1,25 mln zł przeznaczy na działalność klubu seniora, dziennego domu pomocy oraz utworzenie wypożyczalni sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego.

Gmina Siemiatycze również zadba o seniorów i za otrzymane dofinansowanie – 800 tys. zł – otworzy dla nich klub w miejscowości Wiercień Duży.

Natomiast gmina Orla rozwinie usługi opiekuńcze świadczone w dziennym domu pomocy. Wychowankowie zostaną również otoczeni opieką psychologa, fizjoterapeuty, skorzystają z warsztatów rozwijających zainteresowania. Dofinansowanie wyniesie 593 tys. zł.

A powiat hajnowski za 1,3 mln zł zaadaptuje i wyposaży mieszkania wspomagane, w których podopieczni, pod okiem trenerów, będą uczyć się samodzielności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1478 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39