Ponadczasowa historia na białostockiej scenie. Przedstawią ją młodzi aktorzy

2024.06.04 06:45
Na scenie Nie Teatru zostanie zaprezentowana sztuka "Nie ma Fausta". Spektakl przedstawią publiczności młodzi aktorzy z naszego województwa.
Ponadczasowa historia na białostockiej scenie. Przedstawią ją młodzi aktorzy
Fot: Materiały organizatora

Teatr M.A.S.K. to grupa młodych aktorów, których łączy wspólna pasja do teatru. Powstała w 2012 roku z inicjatywy Mateusza Sacharzewskiego, absolwenta wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od swojego założenia Teatr M.A.S.K. zdobył uznanie na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach teatralnych, zdobywając liczne nagrody. Grupa działa przy Stowarzyszeniu Kreatywny Bielsk Podlaski.

Spektakl "Nie ma Fausta" w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego opowiada o pisarzu, który podejmuje ambitne wyzwanie napisania nowej wersji "Fausta". Jego twórcze wysiłki są jednak niweczone przez jego własne dzieci. Zrozpaczony ojciec, rozdarty między obowiązkami rodzinnymi a wewnętrznym głosem, który namawia go do porzucenia dotychczasowego życia i wyjazdu na pustynię, postanawia wyruszyć w podróż. Sztuka, oparta na dramacie Tomasza Mana inspirowanym motywem "Fausta", obiecuje być brutalnym odbiciem współczesnego społeczeństwa.

Na scenie wystąpią: Krzysztof Olejniczak, Szymon Wąż, Agata Stepaniuk, Aleksandra Żarska, Eliasz Fionik, Maria Tarasiuk, Krystian Kołyszko, Małgorzata Kubaj oraz Julia Górska.

Spektakl "Nie ma Fausta" Teatru The M.A.S.K. zostanie zaprezentowany w ramach cyklu "Scena Młodych" w sobotę (8 czerwca) na scenie Nie Teatru.

Więcej informacji: Spektakl "Nie ma Fausta" Teatru The M.A.S.K.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1195 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39