Poniedziałek będzie wietrzny i deszczowy

2024.02.05 07:23
Rozpoczynamy szósty tydzień bieżącego roku. Poniedziałek przyniesie nam obfite opady deszczu i wyjątkowo silny powiew wiatru.
Poniedziałek będzie wietrzny i deszczowy
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że poniedziałek w stolicy województwa podlaskiego nie przyniesie nam upragnionego odpoczynku od weekendowych opadów deszczu. Ponadto, do Białegostoku nadciągnie dziś wyjątkowo silny wiatr. Przed nami kolejny pochmurny, chłodny i mokry dzień.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 5°C za dnia i 0°C w nocy.

Temperatura odczuwalna utrzymywać się jednak będzie na poziomie -2°C. Poczucie chłodu potęgować będzie wyjątkowo silny, północny wiatr, którego porywy mogą osiągać dziś prędkość nawet do 75 km/h.

Zachmurzenie pokryje 94 proc. powierzchni białostockiego nieba. Jak przez cały niemal weekend, dziś także możemy spodziewać się obfitych opadów deszczu.

Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 999 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 69 proc. W naszym mieście wciąż panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:05. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:41, a zachód słońca zapowiedziano dopiero na godzinę 16:18. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 9 godzin i 13 minut.

Księżyc wzejdzie o godzinie 3:48 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 10:28. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 14 godzin i 47 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Poniedziałek, 5 lutego to trzydziesty szósty dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Światowy Dzień Nutelli.

Swoje imieniny świętują: Adelajda, Agata, Albwin, Awit, Awita, Dobiemir, Elpin, Indracht, Izydor, Jakub, Lubodrog, Modest, Przybygniew, Rodomił, Saba oraz Strzeżysława.

Przysłowia na poniedziałek:

"Gdy św. Agata po błocie brodzi, człek w Zmartwychwstanie po lodzie chodzi";
"W dzień Agaty, to dopiero pół zimy rogatej";
"Św. Agata w zimę bogata".


Cytat dnia:

"Stopniowo, w miarę upływu czasu, odkrywamy w samym sobie coraz trudniejszego przeciwnika." - Ryszard Kapuściński

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1356 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39