Poniedziałek zapowiada się na pełen słońca

2023.02.27 07:01
Pogoda w poniedziałek zdecydowanie dopisze. Będzie sucho, bezchmurnie, a biomet będzie korzystny.
Poniedziałek zapowiada się na pełen słońca
Fot: Malwina Witkowska

Początek nowego tygodnia w stolicy województwa podlaskiego zapowiada się na zimny, ale za to suchy - synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Przez większość dnia będzie bezchmurnie, ale momentami pojawi się małe przejściowe zachmurzenie. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 55 proc.

W ciągu dnia termometry wskażą zaledwie 2°C, ale odczuwalna temperatura wyniesie -2°C. Nocą pojawi się dość spory przymrozek sięgający -8°C.

Wiatr północno-zachodni powieje ze średnią prędkością 14 km/h, w porywach do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie dość wysokie, wyniesie 1026 hPa. Warunki biometeorologiczne będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpił o godz. 6.20, astronomiczne południe będzie o godz. 11.40, a zachód o godz. 17.01. Długość dnia wyniesie zatem 10 godzin i 41 minut, a noc potrwa 13 godzin i 19 minut. Z kolei nasz naturalny satelita wzejdzie o godz. 8.57, a zajdzie o godz. 1.29. Jest on aktualnie w kwadrze pierwszej, czyli fazie, podczas której Ziemia, Księżyc i Słońce tworzą ze sobą kąt prosty a Księżyc w tym czasie zbliża się do pełni. Wówczas dla obserwatorów na Ziemi widoczna jest tylko wschodnia część tarczy naszego naturalnego satelity.

27 lutego to 58. dzień roku, do końca 2023 r. pozostało 307 dni. Według kalendarza świąt nietypowych są to: Dzień Niedźwiedzia Polarnego, Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, Dzień Wiedzy o Anosmii.

Tego dnioa imieniny obchodzą: Auksencja, Gabriel, Achacy, Achacjusz, Aleksander, Anna, Auksencjusz, Auksenty, Baldomer, Baldomera, Bazyli, Honoryna, Julian, Leander, Leandra, Orfeusz, Prokop, Sierosława, Sirosława, Wiktor.

Przysłowie na dziś: "Kiedy kot w lutym na słonku się grzeje, musi w marcu zajśc na przypiecek".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1355 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39