Ponowne utrudnienia. Kierowcy nie mają lekko

2019.03.19 11:04
We wtorek (19.03) drogowcy pojawili się na ul. gen. Sosabowskiego oraz ul. gen Sulika. Wiele remontów i modernizacji jest także prowadzonych w innych częściach miasta.
Ponowne utrudnienia. Kierowcy nie mają lekko
Fot: Justyna Fiedoruk

We wtorek rano rozpoczął się remont na ul. gen. Sosabowskiego oraz ul. gen. Sulika - na odcinku od ul. Wasilkowskiej do ul. Baranowickiej. Drogowcy będą pracowali w godz. 8.00-18.00 do soboty (23.03). Wówczas kierowcy muszą się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu polegającymi na miejscowym zawężeniu jezdni.

Drogowcy pracują też na al. Jana Pawła II

W poniedziałek (18.03) rozpoczął się drugi etap prac na al. Jana Pawła II i potrwa przez najbliższe 2 miesiące. Przez ten czas zostanie całkowicie zamknięta prawa jezdnia (jadąc w kierunku granicy miasta) na odcinku od skrzyżowania z ul. Bacieczki (początek zamknięcia jezdni: 30 metrów przed skrzyżowaniem) do zjazdu do restauracji McDonald`s. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią lewą, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ważne jest to, że przez najbliższe tygodnie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych oraz przy wjeździe do restauracji McDonald`s. Osoby jadące al. Jana Pawła II w kierunku centrum oraz na skrzyżowaniu ul. Narodowych Sił Zbrojnych z al. Jana Pawła II obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo. Nie będzie on dotyczył mieszkańców okolicznych posesji oraz pojazdów obsługujących budowę.

Na czas prowadzonych prac osoby podróżujące w kierunku centrum obowiązywać będą następujące objazdy:
- ul. gen. F. Kleeberga – ul. H. Kołłątaja – al. Konstytucji 3 Maja,
- ul. Narodowych Sił Zbrojnych – ul. Komisji Edukacji Narodowej - ul. H. Kołłątaja – al. Konstytucji 3 Maja.

Remont też na ul. Jurowieckiej

Na spore utrudnienia kierowcy natkną się także na ul. Jurowieckiej, która jest remontowana od lutego. Na odcinku od ronda św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Poleskiej do skrzyżowania z ul. Ciepłą. Zawężona została prawa strona jezdni, a na pozostałej części wygrodzono dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Obowiązuje także ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Powyższe utrudnienia związane są z realizacją inwestycji: "Rozbudowa ul. Jurowieckiej w Białymstoku na odcinku od ul. Ciepłej do ul. Poleskiej". Zgodnie z założeniami przebudowa ma się zakończyć pod koniec czerwca.

W związku z przebudową przystanek Jurowiecka/Sklep Łowiecki (nr inw. 141) przeniesiono o około 150 m w kierunku ul. Sienkiewicza.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1180 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39