Popraw maturę z matematyki – Politechnika Białostocka zaprasza na kurs

2015.07.03 00:00
Jak wiadomo, matura z matematyki przysporzyła najwięcej trudności tegorocznym maturzystom. W sierpniu odbędzie się egzamin poprawkowy. Politechnika Białostocka organizuje kurs dla osób, które nie radzą sobie z tym przedmiotem.
Popraw maturę z matematyki – Politechnika Białostocka zaprasza na kurs
Fot: freeimages.com

Do matury w maju przystąpiło łącznie 275 568 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej osób oblało matematykę – 18% maturzystów.

Największa uczelnia techniczna w regionie organizuje kurs dla osób, które nie zdały egzaminu maturalnego z matematyki lub wynik osiągnięty jest niezadowalający. Szkolenie składa się z 10 bloków tematycznych i zostało opracowane na podstawie wymogów Centralnej Komisji Edukacyjnej. Dzięki niemu młodzi ludzie mają szansę na powtórzenie oraz poszerzenie wiedzy z matematyki na poziomie podstawowym.

Każda lekcja będzie rozpoczynała się krótkim wstępem teoretycznym, po czym nastąpi wspólne rozwiązywanie zadań. Wykładowcy będą mówili uczestnikom kursu, na co należy szczególnie uważać podczas egzaminu maturalnego. Na bieżąco będą też tłumaczyli uczniom wszelkie niezrozumiałe dla nich kwestie.

Nauczyciele będą również zadawali pracę domową, by kursanci mogli utrwalić sobie przerobiony materiał.

Na ukończenie kursu przeprowadzany jest próbny egzamin maturalny. Testy są oceniane na podstawie kryteriów przyjętych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Kurs trwa od 10 do 21 sierpnia bieżącego roku. Przewidziano 40 godzin lekcyjnych.

Informacje i zapisy pod nr tel. 85 746 71 45

Matura poprawkowa (część pisemna) odbędzie się 25 sierpnia.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1618 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39