Popularna siecówka wycofuje kolczyki ze sprzedaży

2023.05.02 09:02
Firma w komunikacie skierowanym do klientów poprosiła o zaprzestanie korzystania z tych produktów i ich zwrot.
Popularna siecówka wycofuje kolczyki ze sprzedaży
Fot: UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przekazał, że w kolczykach sprzedawanych przez sklepy odzieżowe marki Sinsay wykryto podwyższoną zawartość kadmu.

- Przedsiębiorca LPP S.A. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w kolczykach marki Sinsay, nr modelu: 5372K-GLD, wyprodukowanych w Chinach, wykryto podwyższoną zawartość kadmu, co może być niebezpieczne dla zdrowia - poinformował UOKiK.

W związku z niespełnieniem standardów jakości, marka spółki LPP, w skład której wchodzi Sinsay, podjęła decyzję o wycofaniu poniższych produktów ze sprzedaży.

- Osoby posiadające produkty o numerach index 8828M-03X, 5372K-GLD, 1897J-08X, 4516K-39X, 4516K-65X, proszone są o zaprzestanie korzystania z tych produktów i postępowanie zgodne z poniższą procedurą zwrotu. Za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji serdecznie przepraszamy - przekazała marka Sinsay.

W przypadku zakupów dokonanych w sklepach stacjonarnych, klienci mają możliwość dokonania zwrotu w dowolnym sklepie na terenie Polski. W przypadku braku dowodu zakupu, personel sklepu poprosi klienta o wypełnienie odpowiedniego formularza, aby umożliwić dokonanie zwrotu.

W przypadku zakupów w sklepie internetowym, procedura zwrotu jest nieco inna. Klienci, którzy zakupili produkty online, mogą dokonać zwrotu po zalogowaniu się na swoje konto klienta. Następnie należy wybrać opcję "zwrot" lub "reklamacja" i postępować zgodnie z instrukcjami, które zostaną przesłane drogą mailową.

W przypadku jakichkolwiek pytań, konsumenci mogą otrzymać informacje pod numerem telefonu 58 353 65 65 (koszt według cennika operatora).

- Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł - przypomina UOKiK.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1466 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39