Pora na kolejny rajd na podlaskiej ziemi. To będzie finał

2018.10.11 11:30
W sobotę i niedzielę (13-14.10) rozegrany zostanie 1. Rajd Sokólski. Impreza będzie ostatnią rundą cyklu Szuter Cup.
Pora na kolejny rajd na podlaskiej ziemi. To będzie finał
Fot: Grzegorz Chuczun
W niedzielę poznamy zwycięzców tegorocznej edycji Szuter Cup - Szutrowy Puchar.

Najpierw był 37. Rajd Podlaski, później przyszła pora na 42. Rajd Kormoran, po czym zawodnicy toczyli zmagania w trakcie Rajdu Warmińskie Szutry. Teraz przyszedł czas na 4. - ostatnią już - odsłonę tegorocznego cyklu Szuter Cup - Szutrowy Puchar. Finał przeprowadzony zostanie 40 km od Białegostoku.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00 od zapoznania z trasą i ceremonii startu, która będzie miała miejsce przy Urzędzie Miejskim w Sokółce (ul. Plac Kościuszki 1). Prawdziwa rywalizacja ruszy jednak dzień później, kiedy to załogi wyjadą na luźną nawierzchnię, by walczyć o punkty.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 2 zupełnie nowe i zróżnicowane odcinki specjalne nazwane "Czepiele" (6,45 km) i "Kuźnica" (8,30 km). Przejeżdżane będą one 3-krotnie, co oznacza, że zmagania przeprowadzone zostaną na dystansie 44 km. W międzyczasie rozegrana będzie także impreza rangi SKJS o łącznej długości nieco ponad 20 km.

Aktualnie na czele stawki w szutrowym pucharze znajduje się załoga Łukasz Grzywna/Andrzej Poniewierka jadąca autem Opel Corsa A GSi. 2. ekipa w klasyfikacji - gdzie kierowcą jest Michał Malinowski - traci do liderów 23 punkty.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: 1. Rajd Sokólski

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1459 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39